Na czym polega naprawa aut powypadkowych?
- Szczegóły
Twoje auto uległo dużym zniszczeniom w wyniku wypadku? W takim razie z pewnością szukasz wskazówek, jak przywrócić je do dawnej sprawności. Warto zaplanować cały proces tak, aby zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić oraz o czym powinieneś pamiętać.
Jak wygląda naprawa auta po wypadku?
Jeżeli chcesz dokonać likwidacji szkody z OC sprawcy, pamiętaj, że masz prawo wybrać dowolny warsztat. Dzięki temu zyskujesz możliwość skorzystania z usług zaufanego fachowca. Co istotne, nie ogranicza Cię budżet, ponieważ koszt naprawy pokrywa ubezpieczyciel drugiej strony zdarzenia.
Zajmując się m.in. blacharstwem w Łodzi, w pierwszej kolejności określamy zakres szkód, a następnie koszt ich likwidacji. Na tym etapie dokonuje się np. wymiany części, poprawek blacharsko-lakierniczych i wiele więcej. Często niezbędne jest podpięcie auta pod komputer, który wskaże niewidoczne gołym okiem błędy.
Czas realizacji zależy oczywiście od charakteru i zakresu zniszczeń, a także dostępności niezbędnych części i możliwości czasowych danego warsztatu. Nie sposób więc wskazać, ile może potrwać naprawa. Może to być bowiem zarówno tydzień, jak i kilka miesięcy.
Kiedy nie warto naprawiać auta powypadkowego?
Czasami naprawa auta po wypadku okaże się nieopłacalna. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy koszt renowacji ma przewyższyć wartość pojazdu. Wówczas lepiej sprzedać samochód i zainwestować uzyskane środki w nowy. Niekiedy nie warto naprawiać auta nie ze względu na finanse, a bezpieczeństwo. W przypadku bardzo poważnych zniszczeń przywrócenie pełnej funkcjonalności pojazdu może być niemożliwe.
Jeżeli chcesz pozbyć się uszkodzonego auta, zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się skupem pojazdów powypadkowych, oferując bardzo korzystne stawki.